Poznań hulajnogami usłany

Hulajnoga w Poznaniu

Od grudnia 2018r. w Poznaniu istnieje możliwość wypożyczenia hulajnogi elektrycznej. Sposób rozliczania prosty – płacimy za wynajęcie urządzenia oraz za czas korzystania z niego. Kwestię tego, czy proponowane kwoty są wygórowane pozostawiamy do własnej interpretacji.

W naszej ocenie rozwój infrastruktury miejskiej o najnowsze technologie jest konieczny. Oczywiście konieczna przy tym jest edukacja – bez niej pojawiają się pewne konflikty. Tym większe, gdy pewne elementy nie są uregulowane prawnie.

Z wszelkich obserwacji wynika, że wiele osób narzeka na miejsca, w których pozostawiane są hulajnogi (przypomnijmy – można je zostawiać w dowolnym miejscu, w określonej w aplikacji strefie; strefa ta obejmuje praktycznie cały Poznań). Przez brak uregulowań prawnych, w wielu przypadkach pozostawione hulajnogi stanowią pewne zagrożenie. Potęguje to brak przyzwyczajenia pieszych do tego, iż wpisują się one coraz bardziej w miejski krajobraz.

Konieczne jest edukowanie i przypominanie wszystkim mieszkańcom, że tego typu rozwiązanie funkcjonuje. Dodatkowo, konieczne jest edukowanie i egzekwowanie od użytkowników hulajnóg pozostawiania tak sprzętu, aby nie stwarzał zagrożenia.

Na chwilę obecną w Poznaniu funkcjonują 3 firmy, oferujące wypożyczenie hulajnogi elektrycznej. Jeszcze do niedawna funkcjonowały 4 firmy, jednak jedna z nich zawiesiła działalność na terenie Wielkopolski.

Alternatywą do elektrycznej hulajnogi są skutery elektryczne i własne środki transportu. Zakup własnego urządzenia wraz z potencjalnymi kosztami eksploatacji okaże się z pewnością lepszym rozwiązaniem – przy założeniu częstego korzystania.

Zachęcamy również do zapoznania się z technowinkami na: https://businessinsider.com.pl/kolejna-cyfrowa-rewolucja-czyli-digitalizacja-biznesu-w-dobie-koronawirusa/9mj0jc1

Artykuł powstał dzięki współpracy z Oficyna Fryzjerska