Mata masująca – przepis na relaksację doskonałą

Wykonywanie obowiązków służbowych w biurze dla wielu osób nie łączy się z wysiłkiem fizycznym. Kto jednak przesiedział kilka godzin niemal bez ruchu, ten wie, jak niewiele w tym przekonaniu jest prawdy. Pozycja siedząca potrafi być dla kręgosłupa dużym obciążeniem. Pojawiają się bóle w krzyżu, a mięśnie są bardziej napięte. Jak temu przeciwdziałać i co dobrego może zdziałać mata masująca? Pora się tego dowiedzieć!

Dlaczego warto postawić na matę masującą?

Do najczęstszych “chorób biurowych” należy m.in. zespół cieśni nadgarstka skutkujący odrętwieniem i kłuciem w palcach. Do tego należy dodać ryzyko osłabienia wzroku oraz oczywiście zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa. Przyjmowanie niewłaściwej pozycji przez dłuższy czas skończyć się może bólem, problemami ze skręcaniem tułowia i pochylaniem się lub skurczem mięśni. Przy poważnych dolegliwościach należy udać się z wizytą do specjalisty.

Gdy jednak odpowiednio wcześniej ktoś zastosuje profesjonalne urządzenie do masażu, może w ten sposób spróbować przedłużyć zdrowie kręgosłupa. W salonach stacjonarnych lub sklepach internetowych nie trudno znaleźć modele średniej jakości, co wiąże się z ich stosunkowo niską ceną. Dobry sprzęt do masażu kosztuje nawet kilka tysięcy złotych, lecz jest to inwestycja warta wydatku. Odpowiednie wyprofilowanie maty masującej, użycie trwałych materiałów oraz wyposażenie w przydatne udogodnienia – oto co wyróżnia najlepsze produkty godne zakupu.

Maty masujące – przegląd dostępnych propozycji

Wiodącym producentem urządzeń do masażu jest Casada – firma niemieckiego pochodzenia. Skojarzenia z solidnością są w tym przypadku jak najbardziej na miejscu. Przedsiębiorstwo przywiązuję wagą do detali wykończenia, przez co maty masujące tej marki są nie tylko użyteczne, ale i eleganckie. Typowy produkt swoim wyglądem przypomina nieco siedzenie samochodowe. Matą nazywa się nakładkę na fotel, która pobudza krążenie i rozluźnia różne partie mięśni.

Produkty Casady z tej kategorii pod względem funkcjonalnym niewiele różnią się od profesjonalnego fotela masującego. Popularny model Quattromed III posiada aż 6 wbudowanych technik masażu, 3 częstotliwości wibracji i 8 programów automatycznych. Sterowanie urządzeniem jest bardzo proste, ponieważ do zestawu dołączony jest specjalny pilot. Z Quattromed III, jak i z innych modeli korzystać mogą osoby niskie i wysokie, bo mechanizm dostosowuje się do wzrostu użytkownika.

Decyzja zakupowa nie jest prosta, bowiem na klientów czeka kilka równie interesujących propozycji. Ceny produktów mieszczą się w przedziale od 1400 do 5200 złotych, lecz warto śledzić korzystne promocje na wybrane pozycje z asortymentu. Wówczas można nabyć matę masującą tańszą nawet o kilkaset złotych. Zachęcamy do przeglądania innych produktów marki Casada z serii Quattromed oraz porównania ich z konkurencyjnymi modelami.