Hybrydowe soczewki kontaktowe pomocą przy stożku rogówki

Hybrydowe soczewki kontaktowe to soczewki mające na celu zapewnienie najlepszych cech dwóch rodzajów soczewek. Soczewki te są hybrydą soczewek „twardych” i „miękkich”.

Soczewki twarde lub sztywne soczewki gazoprzepuszczalne (często oznaczane skrótem GP lub RGP) mają twardą, plastikową konstrukcję przeznaczoną do korekcji wzroku. Zachowują one swój kształt lepiej niż soczewki miękkie, są trwalsze i bardziej wytrzymałe. Utrzymując swój kształt, soczewki RGP zazwyczaj zapewniają ostrzejsze i wyraźniejsze widzenie niż soczewki miękkie. Nie zawierają wody, co oznacza, że są mniej podatne na powstawanie osadów i rozwój bakterii.

Soczewki miękkie nie mają wielu zalet „twardych” soczewek gazoprzepuszczalnych, ale mają też zalety: większość pacjentów uważa, że soczewki miękkie są wygodniejsze i łatwiejsze w noszeniu niż soczewki RGP.

Soczewki hybrydowe zazwyczaj łączą w sobie środek soczewki twardej z rozmiarem soczewki miękkiej. W rezultacie zapewniają one łatwość noszenia i bezproblemowy komfort soczewek miękkich, jednocześnie zapewniając ostre i wyraźne widzenie jak w przypadku sztywnych soczewek gazoprzepuszczalnych.

Hybrydowe soczewki UltraHealth od SynergEyes

Preferowane przez nas hybrydowe soczewki kontaktowe to soczewki UltraHealth firmy SynergEyes. Soczewki UltraHealth są idealne dla pacjentów, którzy cierpią z powodu nieregularnych stanów rogówki. Dostarczając więcej tlenu do oka i promując lepszą wymianę łez, soczewka UltraHealth zapewnia wyraźne widzenie i najwyższy komfort przez dłuższy czas.

Podobnie jak w przypadku innych soczewek hybrydowych, cechą charakterystyczną soczewek UltraHealth jest połączenie środka GP z miękką częścią zewnętrzną. Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości materiałów w soczewce UltraHealth, umożliwia ona zdrowszy przepływ łez i zwiększony dopływ tlenu do oka. Przy każdym mrugnięciu świeże łzy będą krążyć pod soczewką. W rezultacie Twoje oczy pozostają nawilżone, a soczewki dłużej zachowują przejrzystość, dzięki czemu UltraHealth są idealne do całodziennego noszenia.

Ze względu na miękkie krawędzie soczewki, UltraHealth ma znajome dopasowanie i rozmiar do soczewek, których obecnie używasz. Pacjenci w Miami Contact Lens Institute są często mile zaskoczeni, gdy stwierdzają, że ta hybrydowa konstrukcja pasuje niemal identycznie jak soczewki, które dotychczas nosili.

Oprócz innych zalet, soczewki UltraHealth posiadają wbudowaną ochronę przeciwsłoneczną w postaci blokera promieniowania UVA i UVB.

SynergEyes iD Hybrid Lenses firmy SynergEyes

Przełomowe w konstrukcji soczewek kontaktowych, SynergEyes iD zapewniają najwyższą wydajność zarówno lekarzom, jak i pacjentom. Soczewki hybrydowe SynergEyes iD są indywidualnie projektowane do unikalnej anatomii oka każdego pacjenta z wykorzystaniem odczytów keratometrycznych, HVID i refrakcji w celu spersonalizowania precyzyjnych parametrów soczewek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *