Naklejki na Twój motocykl

Można uznać, że sezon motocyklowy już się rozpoczął. Każdy motocyklista okres przedwiosenny wykorzystuje na przygotowanie swojej motoru do długich podróży, czy codziennych “przelotów”. Część z Was z pewnością zajmie się bardziej gruntownym remontem motocykla, co niekiedy będzie wiązało się z malowaniem powierzchni lakierowanych. Wisienką na torcie są naklejki na motocykle (tzw. stickersy). Po wszelkich ingerencjach lakierniczych konieczne jest zadbanie o nowe naklejki na baku oraz innych miejscach, które przewidział producent motocykla.

Oryginalne naklejki na motor czy zamienniki?

To pytanie zadaje sobie wielu z motocyklistów. Naklejki oryginalne czy zamienniki – nie ma to większego znaczenia, najistotniejszą kwestią jest zadbanie o jak najlepszą jakość produktu. Wybrane stickersy muszą charakteryzować się odpornością na warunki atmosferyczne oraz ewentualne kontakty mechaniczne. Z naszego doświadczenia wynika, że zamienniki dobrej firmy mogą dać świetne rezultaty. Co więcej, w przypadku oryginalnych naklejek na motocykle – często nie ma możliwości zdobycia tych do starszych wersji motocykli.

Yamaha, Honda, Kawasaki – naklejki dla wybranych?

Nieprawdą jest, że zamienniki naklejek można zdobyć tylko dla motocykli popularnych, takich jak: Yamaha, Honda czy Kawasaki. Z pewnością właściciele jednośladów innych marek znajdą produkty dla swoich maszyn. Naklejki motocyklowe można wykonać praktycznie dla każdego modelu. Także dla mniej popularnych marek występujących w Polsce, takich jak Triumph, Aprilia, czy Cagiva.

A co z ochroną baku motocykla?

Aby zapewnić odpowiednią ochronę baku motocykla, należy sięgnąć po jedno z najlepszych rozwiązań, jakie dostępne są na rynku – tankpady. Motocykl wyposażony w takie rozwiązanie ma odpowiednio zabezpieczony bak, szczególnie przed elementami stroju motocyklowego (np. zamkiem błyskawicznym).