Jak przedłużyć trwałość kwiatów?

Zapytaliśmy o to florystkę z Kwiatomanii (Kwiaciarnia Janowiec Wielkopolski).

Oprócz stosowania dostarczonego nawozu do kwiatów, możesz podjąć wiele innych kroków, aby dłużej cieszyć się swoimi kwiatami.

Po pierwsze, szukaj bukietów, które zawierają kwiaty w pąku, ponieważ oznacza to, że dotrą one do Ciebie na wcześniejszym etapie cyklu życia i będziesz mógł cieszyć się otwierającymi się płatkami.

Gdy kwiaty dotrą do domu, przytnij łodygi o kilka centymetrów, przycinając je pod kątem – to pomoże kwiatom wchłonąć jak najwięcej wody. Co kilka dni odświeżaj wodę, a następnie ponownie przytnij łodygi o 1 cm.

Przed włożeniem kwiatów do wazonu usuń wszystkie liście, które znajdą się poniżej linii wody. Jeśli je pozostawisz, mogą spleśnieć i spowodować odbarwienie wody.

Sprawdź dołączone instrukcje pielęgnacji, ponieważ mogą one zawierać wskazówki specyficzne dla Twoich kwiatów. Na przykład róże są często wysyłane z nienaruszonymi płatkami ochronnymi – te zewnętrzne płatki nie są tak żywe jak wewnętrzne, ale chronią kwiaty w transporcie i mogą być delikatnie usunięte, aby bukiet wyglądał jak najlepiej.

Na koniec, wystaw je z dala od bezpośredniego światła i grzejników, aby uniknąć ich przedwczesnego wyschnięcia.

Sprawdź więcej na Facebooku Kwiaciarni z Janowca Wielkopolskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *