Wybierz markowy zegarek – kilka porad dla mężczyzn

Mężczyźni piastujący wysokie stanowiska kierownicze lub dzierżący stery własnego przedsiębiorstwa często muszą być w kilku miejscach jednocześnie. I choć ich harmonogram dnia pęka w szwach, z powodzeniem balansują pomiędzy terminami kolejnych spotkań, narad i wideokonferencji. W jaki sposób? Nieocenionym gadżetem okazuje się zegarek, czyli wierny druh każdego dżentelmena. Wprawdzie jest coraz częściej wypierany przez cyferblaty wyświetlanie na ekranie smartfona lub laptopa, lecz nic nie może równać się klasycznemu modelowi na rękę.

Kogo dochód pozwala na bardziej ekstrawaganckie wydatki, z pewnością powinien pomyśleć o zakupie markowego zegarka. Ten wybór tylko w niewielkim stopniu wiąże się z ambicją dołączenia do elitarnego grona lojalnych klientów najlepszych firm. Zegarek to przede wszystkim poszanowanie dla artystów rzemiosła, którzy od wielu lat trwają na straży standardów jakości i rzetelnego podejścia do swojej profesji. Jak sam tytuł wskazuje, zaprezentujemy kilka praktycznych porad dotyczących zakupu tego rodzaju asortymentu.

Męski zegarek na skórzanym pasku, czy na bransolecie?

Przez lata, na niezliczonych arkuszach internetowego papieru starano się jednoznacznie odpowiedzieć na to fundamentalne dla miłośników zegarków pytanie, lecz wciąż rozstrzygnięcie sporu nie pojawia się na horyzoncie. Obie propozycje są równorzędne, więc w swojej kolekcji warto mieć i ekskluzywny zegarek na pasku, i gustowny egzemplarz na bransolecie. Dużo ważniejszą kwestią jest materiał wykonania.

Markowe zegarki na różne okazje

Do kluczowych determinantów wyboru należy także przeznaczenie zegarka. Wiadomo bowiem, że poza aspektem użytecznym służy przede wszystkim jako dodatek, którego głównym zadaniem jest podkreślenie atutów całej stylizacji. Trzeba zatem zastanowić się, jakich kompletów ubrań jest więcej w garderobie – sportowych, czy eleganckich? Wśród propozycji ekskluzywnych zegarków znajdą się idealne propozycje zarówno dla panów wiernych klasyce mody, jak i dla miłośników swobodnego sposobu bycia, np. zegarki sportowe.

Reprezentantów pierwszej grupy zadowolić może automatyczny G-SHOCK Exclusive Premium MTG-B3000B -1AER. Duża, wykonana ze stali szlachetnej koperta znakomicie koresponduje wizualnie z wysokiej jakości gumowym paskiem. Model sprawdza się podczas fizycznych aktywności, jak i błogiego leniuchowania na urlopie. Pasuje do prostej i przez to ponadczasowej stylizacji – białego polo, beżowych chinosów i jasnych casualowych półbutów.

Dla mężczyzn, którzy często odbywają oficjalne spotkania z inwestorami i partnerami biznesowymi, dużo lepszą propozycją są zegarki z bransoletą. Wyjątkowym modelem jest chociażby Bulova Curv 96A205, który wyróżnia się nietuzinkowym designem i elegancką bransoletą

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *